Șase persoane au murit după ce două elicoptere s-au ciocnit în aer și s-au prăbușit duminică dimineață în vestul orașului Rio de Janeiro, Brazilia, au anunțat autoritățile.
Potrivit pompierilor, toate persoanele aflate la bord și-au pierdut viața în urma impactului, iar identitatea victimelor nu a fost deocamdată confirmată.
Accidentul s-a produs deasupra orașului Rio de Janeiro, iar în urma coliziunii ambele aparate de zbor s-au prăbușit. Unul dintre elicoptere a căzut într-o parcare a unui dealer auto, unde se aflau mai multe vehicule electrice. Impactul a provocat un incendiu, care a fost ulterior stins de echipele de intervenție.
Autoritățile braziliene au deschis o anchetă pentru a stabili cauzele accidentului.
Potrivit AP News, anchetatorii analizează circumstanțele în care s-a produs coliziunea, iar investigațiile sunt în desfășurare.
De asemenea, potrivit Antena 3 CNN, numele artistului și comediantului american Oliver Tree ar figura pe lista pasagerilor transmisă autorităților aeronautice. Cu toate acestea, autoritățile au precizat că nu există încă o identificare oficială a victimelor, iar informația nu a fost confirmată.v
Abonează-te la canalul nostru Telegram pentru știri actualizate direct pe telefonul tău!
